14.jūnijā Botāniskajā dārzā norisinājās RIX Tehnoloģiju un sarunu pikniks, kurā viesus sagaidīja robots Promobots, uzrunāja avatars, kas vēlāk izrādījās RIX Technologies vadītāja Eva Butāne. Pasākumā norisinājās sarunas par šobrīd aktuālajām tehnoloģiju tendencēm:

sociālantropologs Roberts Ķīlis sniedza ar ieskatu tehnoloģiju un mākslīgā intelekta iespējās un kā tās mums kā sabiedrībai un indivīdam jau šobrīd palīdz ikdienā un palīdzēs arī turpmāk.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis iepazīstināja ar digitālās transformācijas un mākslīgā intelekta piemēriem, kas Latvijā ieviesti jau šodien, par inovatīvas un atvērtas publiskās pārvaldes pamatprincipiem un nākotnes e-pārvaldi.

RIX Technologies izpilddirektore Inguna Pede pastāstīja par pasaules praksi mākslīgā intelekta izmantošanā dokumentu apstrādes sistēmās un kādā virzienā attīstīsies RIX Technologies dokumentu vadības sistēma Namejs. Noslēgumā I.Pede aicināja dalībniekus iesniegt priekšlikumus interaktīvajā vietnē menti.com par to, kādu sava ikdienas darba DVS Namejs daļu lietotāji vēlētos uzticēt mākslīgajam intelektam.

Pauzē starp runātājiem uzstājās Marta Smilga ar pašmāju ražotāja “Erica Synths” modulāro sintezatoru radītu kosmisku elektronisko mūziku.

Ina Gudele, Latvijas Interneta asociācijas valdes priekšsēdētāja prezentēja praktisku informāciju, kā ikviens no mums var izmantot tehnoloģijas, lai tās kalpotu mūsu labā un neizmantotu mūs.

Artūrs Bernovskis, BioHacking.lv līdzdibinātājs un veselīgas un produktīvas darba vides veidotājs stāstīja par tēmu, kas, mūsdienās ir kļuvusi ļoti populāra – biohacking jeb kā apmānīt cilvēka biomehāniskos procesus ar inovatīvām  tehnoloģijām.

Sarunu piknika noslēgumā uzstājās Ieva Ilvesa – kiberdrošības politikas eksperte un diplomāte, strādājusi dažādās institūcijās ārlietu un drošības politikas jomā Latvijā un NATO, pievēršoties drošības, demokrātijas un cilvēktiesību jautājumiem. I.Ilvesa stāstīja par kibernoziegumu un kiberdrošības riskiem, iespējām un to pārvaldību.

Vairāk attēlu no RIX Tehnoloģiju un sarunu piknika skatiet šeit.

Pasākuma prezentācijas 

Roberts Ķīlis Kā mākslīgais intelekts var mums palīdzēt?

Edmunds Beļskis Digitālā transformācija un inovācijas Latvijā 2019

Inguna Pede Kā notiks mākslīgā intelekta un Nameja tikšanās?

Ina Gudele Kā izmantot tehnoloģijas, lai tās neizmantotu mūs?

Artūrs Bernovskis Kā apmānīt cilvēka biomehāniskos procesus ar inovatīvām tehnoloģijām? 

Ieva Ilvess Digitālā transformācija un kiberdrošība.