Lai veicinātu studentu gatavību darba tirgus prasībām un noderīgu praktisko iemaņu apgūšanu, “RIX Technologies” un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte noslēgusi vienošanos par iespēju informācijas pārvaldības studentiem mācību darbā praktiski apgūt Latvijā visvairāk izmantoto dokumentu vadības sistēmu “Namejs”.

 “Dokumentu vadības sistēma Namejs ir viens no populārākajiem un plašāk izmantotajiem Latvijā radītājiem IT risinājumiem, ko ikdienā lieto vairāk nekā 53 tūkstoši lietotāju ministrijās, pašvaldībās, veselības aprūpes un izglītības iestādēs, kā arī uzņēmumos. Iespēja studentiem šo rīku apgūt jau mācību procesā ļaus viņiem ienākt darba tirgū jau kā pilnvērtīgiem un pieprasītiem informācijas pārvaldības speciālistiem,” norāda Inguna Pede, RIX Technologies valdes locekle.

 “Pieaugot pasaulē radītās informācijas un zināšanu apjomam, informācijas pārvaldības speciālistu loma būs izšķiroša uzticamas un drošas informācijas plūsmas nodrošināšanā. Augstu novērtējam sadarbību ar Latvijas uzņēmumiem studentu mācību procesā, kas sniedz izpratni, kā mācību procesā iegūtās teorētiskās zināšanas noderēs praktiskajā darbā,” stāsta Gatis Karlsons, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes viesdocētājs, Latvijas Nacionālā arhīva direktora vietnieks.

Dokumentu vadības sistēma “Namejs” ir dokumentu pārvaldības risinājums, kas nodrošina visā iestādē vienotu, pārskatāmu un kontrolējumu dokumentu plūsmu. Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas pārvaldības studenti, iepazīstoties ar “Namejs”, praktiski varēs iegūt zināšanas par dokumentu veidošanas pamatiem, kvalificētas sistēmas konfigurēšanas kritērijiem, kā arī par dokumentu arhivēšanas un iznīcināšanas procesiem.