Šī gada 3.decembrī LIKTA 17. gadskārtējā konferencē AS RIX Technologies izstrādātie risinājumi saņēma prestižos IKT nozares apbalvojumus: par Dokumentu un satura pārvaldības sistēmu Namejs kā veiksmīgāko eParaksta risinājumu saņēma apbalvojumu Platīna pele 2015 un par mobilo lietotni Rundale Palace speciālo LMT balvu Platīna Pele un atzinības rakstu.

Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju ikgadējai balvai “Platīna pele 2015” tika iesniegti 48 pieteikumi piecās konkursa kategorijās – “E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai”, “Risinājumi biznesam”, “Mobilās lietotnes”, “Labākais E-skolotājs”, kā arī jaunā kategorijā “Veiksmīgākais eParaksta integrācijas risinājums”.

Namejs eParaksta risinājums

Dokumentu vadības sistēma Namejs, izmantojot eParakstu, nodrošina ilgtspējīgu un mūsdienīgu, vienotu, drošu informācijas telpu katrā iestādē (un padotībā esošajās iestādēs), lai garantētu vienotu digitālu darba vidi visiem sistēmā strādājošiem darbiniekiem, nodrošina bezpapīra biroju un eParaksta izmantošanu; uzlabo klientu apkalpošanas procesu un veicina iestāžu administratīvās slodzes samazināšanos, kā arī uzlabo informācijas apmaiņu.

Lietotājiem, izmantojot eParakstu, Namejs sniedzis šādus ieguvumus:

  • ir uzlabojusies apkalpošanas kvalitāte un ātrums
  • tiek novērsta informācijas dublēšanās un izslēgtas kļūdu iespējas;
  • tiek ekonomēts administratīvo darbinieku laiks un pasta izmaksas;
  • tiek nodrošināta dokumentu atsekojamība un procesu caurspīdīgums.

Mobilā lietotne Rundale Palace

Mobilā lietotne Rundale Palace apkopo un plašai sabiedrībai saprotamā un interesantā veidā pasniedz informāciju par 12 Rundāles pils interjeriem. Mobilā lietotne darbojas uz mobilajiem viedtālruņiem gan Android, gan iOS operacionālajās sistēmās.

Lietotnes izstrāde realizējusi mērķus aktualizēt un paplašināt informācijas pieejamību par Rundāles pils kultūrvēsturisko mantojumu, nodrošinot jēgpilnu informācijas izmantošanu gan tūrisma vajadzībām, gan izglītošanās vajadzībām, sekmējot piederības izjūtu Latvijas kultūras telpai un padziļinātu izpratni par Latvijas vēsturi un Latvijas arhitektūras mantojumu.