Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja mobilā lietotne OpenEthnoLV ir iekļuvusi pasaules labāko mobilo lietotņu konkursa World Summit Award mobile (WSA Mobile) finālā kategorijā m-Tūrisms un Kultūra (m-Tourism&Culture). Mobilo lietotni pēc Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja atbalsta fonda pasūtījuma un ar Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansējumu izstrādājis AS RIX Technologies.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no visapmeklētākajiem muzejiem Latvijā, ik gadu uzņemot ap 120 000 pašmāju un ārvalstu viesus. Nereti tas ir pirmais muzejs, uz kuru dodas pilsētas viesi, kurus interesē Latvijas vēsture, etnogrāfija, tradīcijas un paražas. „Ir gandarījums, ka lietotne ir tik atzinīgi novērtēta. OpenEthnoLV ļauj interesentiem virtuāli iepazīt Latvijas teritoriāli lielāko brīvdabas muzeju un ir lielisks veids kā sniegt informatīvu atbalstu gan pirms muzeja apmeklējuma, gan tā laikā, gan arī pēc muzeja apmeklējuma. Lietotne ir uzticamas informācijas avots par Latvijas tradicionālo apbūvi, seno amatu prasmēm un tradīcijām arī interesentiem, kam nav iespēju apmeklēt muzeju klātienē,” uzsver Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja atbalsta fonda vadītāja Kristīne Kūla.

Viedtālruņu lietotāji lietotnē OpenEthnoLV var apskatīt vairāk nekā simt divdesmit muzeja objektu, izlasīt informāciju par objekta izcelsmi, būvniecību, tā unikalitāti un lomu Latvijas etnogrāfiskajā mantojumā, kā arī uzzināt tā atrašanās vietu muzeja teritorijā. Tāpat lietotnē ir pieejams muzeja plāns, kas ļauj viedtālruni izmantot, lai orientētos 87ha plašajā muzeja teritorijā tā apmeklējuma laikā. Lietotnē ir informācija arī par muzeja darba laiku, biļešu cenām un pasākumiem, kas tajā notiek.

Mobilās lietotnes izstrādātāja AS RIX Technologies valdes locekle Eva Butāne atzīst, ka, tāpat kā visās citās nozarēs, arī radošajās industrijās un tūrismā mobilās lietotnes kļuvušas ne vien par modes prasību, bet nepieciešamību, kas ļauj vienmēr būt pirksta pieskārienu attālumā no saviem esošajiem un potenciālajiem klientiem, apmeklētājiem, interesentiem. „Pēdējo trīs gadu laikā prognozes ir bijušas nemainīgas – viedtālruņi kļūst par primāro veidu komunikācijai un informācijas meklēšanai, savukārt mobilās lietotnes – par līdzekli klientu lojalitātes uzturēšanai, nepārtrauktai un nepastarpinātai saziņai. Radošo industriju prasības mobilo lietotņu jomā ir specifiskas – tām jākalpo ne vien par informācijas un saziņas kanālu, bet arī par kanālu estētiska baudījuma sniegšanai, muzeja apmeklējuma piedzīvojuma radīšanai, emocionālās sasaistes izveidei. Tas nereti ir sarežģītākais izstrādātāju uzdevums, tāpēc ir liels prieks par OpenEthnoLV panākumiem,” uzsver Eva Butāne.

Mobilā lietotne bez maksas pieejama lejupielādei viedtālruņos ar Android un IOS operētājsistēmām. Mobilās lietotnes dizainu izstrādājis mākslinieks Pēteris Sičevs.