2017.gada 7. decembrī, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pieteiktais projekts „Dokumentu vadības sistēmas ieviešana Valsts ieņēmumu dienestā” ieguva Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju balvu „Platīna pele 2017”.

Projekts tika pieteikts kategorijā “E-pārvaldes risinājumi, e-pakalpojumi sabiedrībai”, kurā varēja pieteikt tādus projektus, kas nodrošina valsts pārvaldes vai biznesa pakalpojumu sniegšanu elektroniski vai atsevišķu pakalpojuma saņemšanas soļu izpildi, izmantojot IKT līdzekļus.

Balvu „Platīna pele 2017” saņēmušais projekts „Dokumentu vadības sistēmas ieviešana Valsts ieņēmumu dienestā” tika pakāpeniski ieviests kopš 2015.gada. Tā mērķis bija paaugstināt VID darbības efektivitāti un īstenot e-vides prasībām atbilstošu dokumentu vadības sistēmu, nodrošinot dokumentu pārvaldības procesa automatizāciju, centralizēt VID lietvedības dokumentu apriti un samazināt papīra formāta dokumentu apjomu.

Atsaucoties VID sagatavoto informāciju, šobrīd DVS izmanto visi 3913 VID darbinieki vairāk nekā 60 adresēs visā Latvijā. Kopš DVS izmantošanas sākuma tajā ir radīti, apstrādāti un nosūtīti 2 962 734 dokumenti, no tiem 425 372 elektroniski parakstīti dokumenti Latvijas nodokļu maksātājiem un citām valsts un pašvaldības iestādēm.

Kā zināms, VID ir viens no līderiem eParaksta lietošanā Latvijā. Kopš DVS Namejs ieviešanas 2015.gada februārī VID, izmantojot DVS Namejs integrēto eParaksta risinājumu, ir sagatavojis un parakstījis 425 372 dokumentus.

RIX Technologies par saviem izstrādātajiem risinājumiem šogad saņēma jau piekto LIKTA balvu „Platīna pele”.

Kopumā balvai “Platīna pele 2017” šogad tika iesniegti 40 pieteikumi vairākās konkursa kategorijās – “E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai”, “Risinājumi biznesam”, “Labākā kiberdrošības iniciatīva” un “Labākais E-skolotājs”. LIKTA gada  balva “Platīna Pele 2017” šogad tika pasniegta jau vienpadsmito gadu, un tās mērķis ir apzināt un cildināt pēdējo gadu laikā Latvijā radītos labākos risinājumus pārvaldei, sabiedrībai, biznesam un labākos e-skolotājus.

Balvas tika pasniegtas 7.decembrī LIKTA gadskārtējā konferencē, kuras partneris ir RIX Technologies.