E-prasmju nedēļa tika atklāta ar diskusiju “Digitālās prasmes Latvijas attīstībai un izaugsmei”, kur piedalījās vides un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa, satiksmes ministrs Uldis Augulis, “RIX Technologies” valdes priekšsēdētāja Eva Butāne, “Microsoft Latvija” vadītājs Ēriks Eglītis, izglītības un zinātnes ministra biroja vadītājs Andis Geižāns un Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

RIX Technologies valdes locekle Eva Butāne minēja E-prasmju atklāšanas diskusijā: “Uzskatu, ka Latvijas uzņēmumu zemais rādītājs digitālo tehnoloģiju integrācijas jomā – esam gandrīz pēdējā 27.vietā ES dalībvalstu vidū, ir jāskata ciešā sakarā ar to, vai uzņēmēji investē jaunu produktu un pakalpojumu attīstībā, vai prot atrast un izmantot digitālās tehnoloģijas. Tāpēc e- prasmju nedēļā mūsu galvenais mērķis ir uzrunāt uzņēmējus un pārliecināt tos par digitālās vides izmantošanas priekšrocībām, par investīciju nozīmīgumu jaunu inovatīvu produktu un pakalpojumu attīstībā, tiešsaistes pārdošanas attīstībā un stiprināšanā.”

RIX Technologies deva iespēju uzņēmējiem praktiski uzlabot savas e-prasmes, apmeklējot semināru “Elektroniskais tirgus un mazais uzņēmējs. Utopija vai realitāte?”. Seminārā iepazīstinot ar tādu rīku kā Elektroniskā iepirkumu sistēma un parādot uzņēmējiem kā to izmantot. Seminārs notika 8.martā plkst. 15:00  LTRK telpās K.Valdemāra ielā 35. Lai to redzētu arī uzņēmēji no tālākiem reģioniem, semināram tika nodrošināta tiešraide, kuru noskatījās rekordliels dalībnieku skaits.

Latvija visus šos gadus bijusi aktīvākā e-prasmju nedēļas organizētāja Eiropā. Iepriekšējo gadu laikā e-prasmju nedēļas norisē iesaistījās vairāk kā 180 000 dalībnieku un notikuši vairāk kā 4500 dažādu pasākumu.