Sadarbojoties Rundāles pils muzejam, informācijas tehnoloģiju uzņēmumam RIX Technologies, domnīcai Creative Museum, dizaina birojam H2E un tulkošanas aģentūrai Skrivanek Baltic, tapusi Rundāles pils mobilā aplikācija. RIX Technologies izstrādāja Rundāles pils mobilo lietotni, kura tika uzdāvināta Rundāles pils muzejam un tā interesentiem pieejama bez maksas.
Atjaunoto Rundāles pili droši varam saukt par Latvijas kultūras vizītkarti. Nupat saņemta Latvijas arhitektūras gada balva, prezentēta monogrāfija par pils vēsturi un atvērtas trīs jaunas telpas dekoratīvās mākslas ekspozīcijā.
Līdztekus šiem ilga un nenogurdināma darba nestajiem augļiem, vasaras sezonas atklāšanu Rundāles pilī kuplinās arī kāds inovatīvs produkts, kurš paplašinās pils izzināšanas iespējas – tapusi Rundāles pils mobilā aplikācija.
Aplikācijas mērķis ir radīt iespēju apmeklētājam sev ērtā vietā un laikā iepazīt tuvāk Rundāles pili, sekojot īpaši veidotam interjeru maršrutam.
Saturiski Rundāles pils mobilā aplikācija piedāvās ieskatu Rundāles pils aizspogulijā ar 12 pils interjeru stāstu palīdzību. Aplikācijas lietotājiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar izceltajiem interjeriem un to detaļām, bet arī noskatīties Rundāles pils muzeja direktora Imanta Lancmaņa stāstījumu par katru no tiem video formātā.
Tāpat aplikācijā piedāvāsim katras no 12 telpām tuvplānus. Sadaļā Fokusā aplikācijas lietotājs uzzinās pils interjeru restaurācijas vēstures nianses – vai tas būtu stāsts par Rundāles stārķiem, ziedu vītnēm, trepēm vai unikālajiem pils grafiti. Papildus atrodama Info sadaļa, kurā vienkopus ir pieejama praktiska rakstura informācija.