Piektdien, 28.martā noslēdzās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Studentu pašpārvaldes organizētais projekts “Šķērsgriezums 2014”. Divu nedēļu laikā RTU, kā arī citu augstskolu un mācību iestāžu studentiem un mācībspēkiem bija iespēja piedalīties programmēšanas konkursos, semināros, vieslekcijās u.c. aktivitātēs. Projekts tika organizēts jau septīto gadu pēc kārtas, un šogad projekta pasākumos piedalījās aptuveni tūkstotis topošo IKT nozares speciālistu, kā arī mācībspēku.

Šogad “Šķērsgriezums 2014” lieldraugs ir AS RIX Technologies. Projektu atbalsta arī Microsoft Latvia, Latvijas IT Klasteris un Rīgas IT Demo centrs.

Viens no projekta centrālajiem notikumiem bija programmēšanas sacensības RIX Technologies Code Challenge, kas sākās jau 10.martā.

Sacensības norisinājās trīs kārtās. Pirmajās divās kārtās, pildot RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Studentu pašpārvaldes sagatavotos uzdevumus, tika noskaidroti spēcīgākie no RTU, Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Transporta un sakaru institūta studentu un mācībspēku, kā arī skolēnu vidus, kas tika izvirzīti dalībai trešajā kārtā.

Trešajā kārtā konkursantiem bija iespēja izvēlēties – pildīt Studentu pašpārvaldes sagatavoto uzdevumu vai konkursa lieldrauga AS RIX Technologies piedāvāto programmēšanas uzdevumu. Vairāk nekā četru stundu ilgajā konkursa finālā vislabāk ar RIX Technologies uzdevumu tika galā Jevgenijs Vihrovs (LU). Savukārt ar studentu pašpārvaldes fināla uzdevumu vislabāk bija ticis galā Dāvids Grībermanis (RTU). Vērtējot, kā ar konkursa uzdevumiem tikuši galā skolēni, par labāko atzīta Leila Družiņina (Rīgas Purvciema vidusskola). Par labāko starp studentiem tika atzīts Pāvels Ivanovs (RTU), bet mācībspēku kategorijā par labāko atzīts Jevgenijs Vihrovs (LU).

Konkursā piedalījās studenti no RTU, Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Transporta un sakaru institūta, mācībspēki no LU, kā arī skolēni no Rīgas Purvciema vidusskolas un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas.

Projekta „Šķērsgriezums 2014” laikā notika arī ideju konkurss “Do it yourself: RaspberryPi”, semināri par mūsdienīgu lietotņu izstrādi, kuros studentiem bija iespēja iepazīties un praktiski izveidot savu pirmo Android, Windows 8/8.1 vai Windows Phone 8 lietotni, neformāli tējas vakari “DITF absolventu stāsti” un “RTU inkubatorā izaugušie IT uzņēmumi”, ekskursija uz Irbenes radioastronomijas centru, Kurzemes Demo centru, Ventspils augstskolu un Digitālo centru, kā arī jau par tradīciju kļuvušais pasākums “Darbs grib studentu!”, kurā studenti tikās ar IT uzņēmumiem, lai uzzinātu IKT nozares darba tirgus aktualitātes.

Projekta mērķis ir popularizēt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozari, ļaujot studentiem praksē pārbaudīt un parādīt savas, prasmes un iemaņas, kā arī papildināt zināšanas izvēlētajā profesijā.

“Tā kā projektu ik gadu atbalsta arī nozares uzņēmumi, tas veicina sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm, iepazīstina studentus ar savas izvēlētās profesijas praktisko pusi, ļauj darba devējiem satikt savus potenciālos darbiniekus,” uzsver projekta koordinators Rolands Krumbergs.