Lai arī veselības aprūpes nozare šobrīd saskaras ar milzīgiem izaicinājumiem, šajā laikā uzplaukumu piedzīvo mākslīgā intelekta tehnoloģijas un to radītās iespējas. Šo tehnoloģiju attīstībai var būt liels pozitīvs efekts tieši veselības aprūpē – no pacientu diagnostikas un efektīvāko ārstēšanas metožu piemeklēšanas līdz nozares speciālistu ikdienas darba slodzes atvieglošanai.

Tomēr mākslīgais intelekts bez praktiskiem lietošanas piemēriem bieži vien skan kā skaista, bet no realitātes atrauta abstrakcija. Ir svarīgi ar konkrētiem, saprotamiem piemēriem parādīt, kā Latvijā būtu iespējams plašāk iedzīvināt mākslīgā intelekta risinājumus medicīnas nozarē.

Microsoft kopā ar partneriem, starp kuriem bija arī RIX Technologies, 4. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 16.00 organizēja interaktīvu tiešsaistes semināru, kura laikā bija iespēja:

  • uzzināt vairāk par tehnoloģiju izmantojuma aktuālās tendences un iespējas veselības aprūpes nozarē;
  • dzirdēt praktiskus piemērus, kā mākslīgā intelekta tehnoloģijas un to četri elementi – datorredze, datordzirde, datorvaloda un datorzināšanas – jau šobrīd tiek izmantoti labākai veselības aprūpei Latvijā.

5.06.2020