DVS Namejs lietotājiem tiek piedāvāts pilns dokumentu aprites cikls gan datorā, gan viedtālrunī, izmantojot mobilo lietotni  eParaksts mobile.

Izmantojot darbam eParaksts mobile, lietotāji DVS Namejs var pilnvērtīgi veikt dokumentu parakstīšanu (tostarp masveida parakstīšanu) gan datorā, gan  viedierīcē – atkarībā no tā, kā konkrētajā situācijā viņiem ir ērtāk.

 • Atrodoties birojā pie datora, kuram ir kartes lasītājs, DVS NAMEJS dokumentu parakstīšana būs pieejama gan ar eParaksta karti un eID karti, gan eParaksts mobile.
 • Esot ārpus biroja, dokumentus DVS Namejs ērti varēs parakstīt, izmantojot viedtālruni ar mobilo lietotni eParaksts mobile.

eParaksts mobile ietilpst DVS Namejs pamata funkcionalitātē, tāpēc tā izmantošana, kā arī neierobežota skaita dokumentu parakstīšana, lietotājiem ir bez maksas.

Vadītāja: “Darba dienas beigās, apskatot Nameja uzdevumus, redzu, ka jāparaksta dokumenti.  Kopš Namejā ir eParaksts mobile, dokumentus varu parakstīt pat neatverot datoru. Viedtālrunī tas ir ātri un ērti. Daži klikšķi man palīdz ietaupīt laiku, ko varu veltīt sev vai ģimenei.”

Direktors: “Bieži esmu ārpus biroja un ne vienmēr man līdzi ir dators ar kartes lasītāju, kas nepieciešams, lai parakstītu dokumentus ar eID karti vai eParaksta karti. Tagad ar eParaksts mobile es varu parakstīt dokumentus jebkur, kur vien pieejams internets.”

Kas ir eParaksts mobile?

eParaksts mobile ir bezmaksas mobilā lietotne, kas nodrošina e-Identitātes apliecināšanu, kas nepieciešama dokumentu parakstīšanai ar drošu elektronisko parakstu gan DVS Namejs, gan citviet.

Mobilās lietotnes izmantošana  gan e-Identitātes apliecināšanai, gan dokumentu parakstīšanai DVS Namejs iedzīvotājiem ir pieejama bez maksas.

e-Identitātes apliecināšanai ar eParaksts mobile ir tāds pats juridiskais spēks, kā personai klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, tāpēc eParaksts mobile lietotāji, izmantojot lietotni var piekļūt tādiem e-pakalpojumiem, kuriem nepieciešama augstākā līmeņa identitātes apliecināšana.

Dokumentu parakstīšana viedierīcē

DVS Namejs, izpildot parakstīšanas uzdevumu, līdztekus atzīmei [Parakstīt ar eParakstu], jāizvēlas iespēja [Izmantojot eParaksts mobile].   

 • Pirms dokumenta parakstīšanas, lietotājam jāpaliecina sava e-Identitāte (4 ciparu PIN).
 • Ja uzstādot eParaksts mobile lietotājs būs izvēlējies e-Identitātes PIN vietā izmantot pirksta nospiedumu, tad arī strādājot DVS Namejs, to būs iespējams izmantot.
 • Dokumenta parakstīšanai būs jāievada sava eParaksts mobile parole (6 cipari un/vai simboli). 
Parakstīšana ar eParaksts mobile no datora

Tāpat kā parakstot ar eID karti, dokumentu parakstīšanu DVS Namejs ar eParaksts mobile var veikt vienā no trim veidiem:            

 • no uzdotā parakstīšanas uzdevuma;
 • dokumenta kartiņas Datņu blokā;
 • portāla blokā Dokumentu parakstīšana.

Izpildot parakstīšanas uzdevumu, līdztekus atzīmei [Parakstīt  ar eParakstu], ir jāatzīmē izvēle  [Izmantojot eParaksts mobile].

Lai pārliecinātos, kura persona veiks dokumentu parakstīšanu, lietotājam būs jāapliecina sava e-Identitāte:

 • DVS Namejs jānorāda savs eParaksts mobile lietotāja numurs.
  ! Parakstot dokumentu viedtālrunī, lietotāja numurs nebūs jāievada, jo sistēma lietotāju atpazīs, kā eParaksts mobile lietotāju.
 • Mobilajā lietotnē jāievada savs eParaksts mobile PIN kods. Ja uzstādot eParaksts mobile lietotājs būs izvēlējies izmantot pirksta nospiedumu, tad parakstot DVS Namejs to arī būs iespējams izmantot.

Detalizētu aprakstu lasiet lietotāju rokasgrāmatā, kura pieejama Jūsu DVS Namejs augšējā labajā stūrī. 

DVS Namejs eParaksts mobile iegūšana

Lai uzsāktu eParaksts mobile lietošanu DVS Namejs, organizācijai jānoslēdz līgums ar VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) par identitātes pakalpojumu izmantošanu. Pakalpojums ir bez maksas.

Katram DVS Namejs lietotājam, kurš izmantos parakstīšanu ar eParaksts mobile, jānoslēdz līgums par eParaksts mobile lietošanu. Līgumu var noslēgt ar eID karti portālā eParaksts.lv vai arī saņemt papīra formātā ar bezmaksas kurjeru.

DVS Namejs sagatavošana darbam ar eParaksts mobile
 1. Jāaizpilda pieteikums LVRTC https://www.lvrtc.lv/integraciju-veidlapa.html (veidlapā nepieciešamās tehniskās informācijas saņemšanai sazinieties ar namejssupport@rixtech.lv) ;
 2. Uz pieteikuma pamata LVRTC sagatavos un atsūtīs parakstīšanai vienošanos;
 3. Konfigurēt Namejs (nepieciešama Namejs versija, kura satur eParaksts mobile funkcionalitāti – sākot no 2.8.1.)
  • Jāveic LVRTC izsniegtā pieslēguma parametru konfigurēšanu DVS Namejs.
  • Lietotājiem (parakstītājiem) nepieciešams piešķirt tiesību “U Parakstīt dokumentu ar eParaksts mobile (PP.DPV.DTN.10.E02)” (Administrēšana -> Lietotāji un tiesību pārvaldība -> Sistēmas lomas).
eParaksts mobile saņemšana

Parakstītājam nepieciešamas eParaksts mobile. Lai iegūtu eParaksts mobile:

 1. ja ir eID, līgumu var iegūt attālināti, piesakoties https://www.eparaksts.lv/lv/Produkti/Privatpersonam/mid/apraksts .
 2. ja nav eID, var pieteikt LVRTC bezmaksas kurjeru  https://www.eparaksts.lv/lv/Produkti/Privatpersonam/mid/apraksts/