Latvijā darbību sāks ārstu- urologu veidots un vadīts digitāls žurnāls “Urologs.lv”, kura uzdevums ir veicināt izpratni par veselīgu dzīvesveidu, biežākajām uroloģiskajām saslimšanām un iepazīstināt lasītājus ar ārsta urologa lomu veselības aprūpē, kā arī mudināt sievietes un vīriešus regulāri pārbaudīt veselību un iedrošināt runāt par šķietami neērtām tēmām. Informācijas trūkums, aizspriedumi un vilcināšanās apmeklēt urologu diemžēl bieži vien maksā dārgi. Piemēram, pērn ielaista prostatas vēža dēļ dzīvību zaudēja 392 vīrieši, lai gan, savlaicīgi diagnosticējot, šī slimība ir sekmīgi ārstējama.

Digitālā žurnāla „Urologs.lv” saturu ir veidojusi un uzturēs Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas klīnikas ārstu komanda – Dr. Māris Jakubovskis, asoc. prof. Vilnis Lietuvietis, Dr. Linards Rēdmanis, Dr. Juris Jansons, Dr. Kļims Ļeoņenko, Dr. Arvis Freimani un Dr. Jānis Auziņš, piedāvājot lasītājiem tikai uzticamu un pārbaudītu informāciju.

Urologs.lv portāla tehnoloģiskā platforma tapusi, pateicoties a/s RIX Technologies atbalstam, kas ir viena no Latvijas vadošajām programmizstrādes kompānijām.  Uzņēmuma valdes locekle Eva Butāne norāda, ka digitālā žurnāla tapšanas mērķis ir padarīt sabiedrībai pieejamu informāciju par tik svarīgu medicīnas jomu kā uroloģija.

“Laiku laikos uroloģija ir bijusi ļoti delikāta lieta. Tieši tāpēc par šīm lietām cilvēki kautrējas runāt skaļi, uzdot jautājumus un arī pie ārsta iet pēdējā brīdī. Mūsu mērķis kā tehnoloģiskajam žurnāla izstrādātājam bija padarīt šo visu informāciju cilvēkiem pieejamāku – ērti atrodamu un viegli saprotamu. Mēs ticam, ka, izmantojot digitālās iespējas, uzlabosies informācijas pieejamība katram Latvijas iedzīvotājam un mūsu dzīves kvalitāte,” skaidro Eva Butāne.

„Urologs.lv” satur izsmelošu informāciju ne tikai pacientiem, bet arī kalpos ārstiem un studentiem par objektīvu informācijas avotu par uroloģisko izmeklējumu un operāciju norisi un nepieciešamo sagatavošanos tiem, kā arī jaunākajām tehnoloģijām.

Vairāk informācijas www.urologs.lv