Iedzīvotāju reģistrs, Elektronisko iepirkumu sistēma, Starptautiskās kravu loģistikas un ostu informācijas sistēma – šiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju ikdienu atvieglojošajiem digitālajiem risinājumiem ir kas kopīgs. Tos visus izstrādājusi viena no Latvijas vadošajām programmizstrādes kompānijām A/S «RIX Technologies», kas 1. jūnijā svin uzņēmuma nodibināšanas 20 gadu jubileju.

Daudzkārtējā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas gada balvas «Platīna Pele» ieguvēja «RIX Technologies» divās desmitgadēs paveikusi nozīmīgu darbu kā valsts un pašvaldības institūciju, tā izglītības un veselības aprūpes iestāžu darba digitalizēšanā. Dokumentu vadības sistēmu Namejs izmanto vairāk kā 800 iestādes un komersanti, tai skaitā, arī septiņas ministrijas un to pakļautībā esošās iestādes, kā arī vairāk nekā 35 pašvaldības, apliecinot produkta lietošanas ērtumu un kvalitāti.

2001.gadā sākusi ar 3 darbiniekiem un polišu pārdošanas sistēmas izveidi tolaik Latvijā tikko ienākušajam apdrošināšanas uzņēmumam IF, «RIX Technologies» nākamajos divdesmit gados izstrādājusi risinājumus, kas atvieglojuši informācijas apmaiņu un elektronisko pakalpojumu saņemšanu ikvienam Latvijas iedzīvotājam. To vidū ir Civilstāvokļa aktu reģistrācijas sistēma, kurā tiek ievadītas visas laulības, Vēlētāju reģistrs, kurā 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās tiks reģistrēti visi nobalsojušie, kā arī Valsts pārbaudījumu informācijas sistēma, kurā krājas dati par bērnu sekmēm skolā. «RIX Technologies» ir arī vieni no e-adreses izstrādātājiem.

Kopējais vērienīgo projektu skaits jau pārsniedzis divus desmitus un šogad top arī Iekšlietu ministrijas pasūtītais PMLP Fizisko personu reģistrs. IeM un 9 tās padotības iestādes šogad arī sāk lietot Nameju. Pavisam šo produktu valsts un pašvaldības iestādēs, kā arī komersanti lieto vairāk nekā 36 tūkstoši cilvēku.

«Jubilejā īpaši gribu pateikties klientiem par uzticēšanos mūsu prasmēm un mūsu speciālistiem par atbildīgo darbu. Darbiniekiem «RIX Technologies» kļuvis par vairāk nekā darba vietu. Tā ir kā ģimene. 48% no darbiniekiem strādā «RIX Technologies» vairāk nekā 10 gadus jeb pusi kompānijas mūža, savukārt trešdaļa šeit piedalījusies produktu un risinājumu izstrādē jau 15 gadus. Dinamiskajā IT nozarē tas ir ievērības cienīgs rādītājs, un esmu ļoti pateicīga kolektīvam par draudzīgo, profesionālo un darbīgo atmosfēru. Mūsu klientiem tas nozīmē prognozējamību un stabilitāti – viņi var paļauties, ka tos apkalpos zinoši speciālisti, kuri risinājumus paši izstrādājuši un tos lieliski pārzina,» pieredzējušo kolektīvu slavē A/S «RIX Technologies» valdes priekšsēdētāja Eva Fadejeva, piebilstot, ka uzņēmumā tiek īstenota īpaša darbinieku atlase. Tiek pieņemti universāli speciālisti, kuri prot gan programmēt, gan testēt, gan analizēt, gan vadīt projektus.

«RIX Technologies» izaugsmi vislabāk ilustrē fakts, ka apgrozījums ir 228 reizes lielāks nekā pirms 20 gadiem. Paralēli produktu un risinājumu izstrādei, uzņēmums arī aktīvi iesaistās pētnieciskajā darbā. Jau realizēti seši apjomīgi projekti un divi pētījumi notiek patlaban, ieskaitot mākslīgā intelekta integrēšanu digitālos risinājumos.

01.06.2021.